OK Snab
  • Kalender
  • Ny eller nysgerrig
    • Prøv orienteringsløb i OK Snab
    • Udstyr
    • Hvad koster det?
    • Fællesskabet
    • Signaturer mv.
    • Konkurrencer
    • Indmeldelse i OK Snab
  • Mest for medlemmer
    • Nyheder
      • Nyt om klubben
      • Arrangementer
      • Formandsnyt
      • Pressemeddelelser
      • Referater
    • Træning i Snab
      • Print selv
      • Resultater fra træning mv.
      • Nyt fra trænerne
      • Mødesteder
      • Praktiske forhold
      • Track dit løb
      • Fællesspisning
        • Opskrifter
      • Voksentræning
    • Ungdom
      • Målsætning
      • Træning
      • Kurser og konkurrencer
      • Tilskud
      • Frugt til ungdomsløbere
    • MTBO
    • DM-medaljer i OK Snab
    • Klubmesterskaber
      • Seneste nyt
      • Mesterskabsklasser
      • Klubmestre
    • Jule-Nisse-Natløb
      • Seneste nyt
      • Arrangører og vindere
    • Inspiration til mere
      • Spil
      • Udenlandske løb
    • Vejledninger
    • Materiel
      • Sportident - poster
      • Klippetænger / mønstre
      • Sportident - andet udstyr
      • Udlån af klubbens materiel
    • Kort
      • Stadion (sprint)
      • Skolekort
      • Find-Vej-kort
    • Links
    • Billeder
  • Stævner m.v.
    • Aktuelle stævner
    • Tidligere stævner
    • Vintertræning
      • Vintertræningsløb
    • Kurser
  • Find vej i ...
    • Find vej i Danmark
    • Find vej i Nørreskoven
    • Find vej i Sønderskoven
    • Find vej i Vejle midtby
    • Find vej i Munkebjerg
    • Find vej i Det store Vandskel
  • Om OK Snab
    • Kontakt
    • Klubhus
    • Klubben
      • Hvem er hvem?
      • Vedtægter
      • Privatlivspolitik
      • Strategier
      • Kontingent
      • Klubdragter
    • Kortsalg
    • Klubbens historie
      • Løb gennem tiderne
    • Booking
      • Snablokalet
    • OK Snab logo

Mest for medlemmer

  • Nyheder
    • Nyt om klubben
    • Arrangementer
    • Formandsnyt
    • Pressemeddelelser
    • Referater
  • Træning i Snab
  • Ungdom
  • MTBO
  • DM-medaljer i OK-Snab
  • Klubmesterskaber
  • Jule-Nisse-Natløb
  • Inspiration til mere
  • Vejledninger
  • Materiel
  • Kort
  • Links
  • Billeder

1 | 2 | 3 | 4 | 5

Nyheder

De seneste nyheder, indlæg o.l. - fra hele hjemmesiden

Print selv - juletræning i Frederikshåb

Igen i år tilbyder KOK jule-selvtræning i Frederikshåb - selvfølgelig udenfor embargo-området for DM Mellemdistance.. Træningen er åben fra 23-30. december. Baner til selvprint kan findes på KOK´s hjemmeside sammen med øvrige informationer:

https://www.koldingorienteringsklub.dk/ny/index.php/component/sppagebuilder/page/350

Læs mere …

"Print-selv" Juleløb, 23.-28.dec 2025

OK Snab tilbyder "print-selv" Juleløb i Sønderskoven - og som en ekstra julegave til alle, er det endda på en ny-revideret kort.

Banerne er tilgængelige fra d. 23 december kl 12.00 – 28.december kl 13.00. 
Opdateret 21.12.25: banefilerne er nu opdateret med det nyeste kortmateriale.. Rigtig glædelig jul til alle.

Løbet er GRATIS for trekantsklubberne. Øvrige deltagere betaler 20 kr til mobilpay 28 57 24 50 (Jesper Fenger-Grøn)

Læs mere …

Vedhæftet
Vis: Print selv julebaner Begynder Let.PDF [749.56Kb] Download:
Uploaded søndag, 21. december 2025 af Louise Bierkampf Gjørup
Vis: Print selv julebaner Mellemsvær.PDF [752.93Kb] Download:
Uploaded søndag, 21. december 2025 af Louise Bierkampf Gjørup
Vis: Print selv julebaner Svær A.PDF [754.04Kb] Download:
Uploaded søndag, 21. december 2025 af Louise Bierkampf Gjørup
Vis: Print selv julebaner Svær B.PDF [748.85Kb] Download:
Uploaded søndag, 21. december 2025 af Louise Bierkampf Gjørup

Ekstra træning: Løb med til TVO på torsdag

Torsdag d. 4/12 har TVO deres træning i Sønderskoven.
TVO er ungdomsløbere fra Snab, Gorm, KOK og Melfar i alderen 13-20 år.
Da Snabs ugentlige onsdagstræning er sat på pause, vil vi denne gang give andre mulighed for at løbe en af vores baner.

Læs mere …

Klubfest, lørdag d.31.jan 2026

Så er indbydelsen til OK Snab´s klubfest på gaden.  Skynd jer at få jer meldt til i OK Snab´s tilmeldingssystem inden 10.jan 2026. 

Klubfesten finder sted lørdag d.31.januar, med start kl 18.00 - man medbringer en ret til fælles buffet (dette koordineres senere)

Læs mere …

Vedhæftet
Vis: KLUBFEST indbydelse.pdf [132.92Kb] Download:
Uploaded lørdag, 29. november 2025 af Louise Bierkampf Gjørup

Landsholdsgrupperne til 2026 er udtaget

39 løbere er udtaget til landsholdsgrupperne og det er glædeligt at der igen er flot repræsentation af Snab´ere. Kæmpe stort tillykke til jer - vi glæder os til at følge med i jeres præstationer rundt om i verden til mesterskaber af enhver slags.

Læs mere …

  1. Resultater, Vintertræning - Grundet Syd, 22.11.25
  2. Decembertræning for OK Snabs ungdomsløbere
  3. Resultater, Natløb Pedersholm 12.11.2025
  4. OK Snab´s nyhedsbrev, November 2025

Underkategorier

Anbefales

NytOmKlubben

Pressemeddelelser

Formand

MesterOgPokal

Træning

Referater

Ungdomstræning

Opslagstavle

Resultater fra træning mv.

Udenlandske løb

Arr-Con

PrintSelv

Julenissenyt

Spil

Side 9 ud af 300

  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
OK SNAB
OK SNAB medlemsgruppe
Instagram icon oksnab #oksnab
  • Login