Klubtræning i Hastrup

Arrangementoplysninger

Arrangement:
Klubtræning i Hastrup
Dato:
ons, 9. september 2026, 17:15
Banelægger:
Rasmus Edvardsen
Postindsamlere:
Martin Busch*, Per Filskov, Birgitte Buch
Tovholder:
Henning Schou
B-læg.Ungd.:
Rasmus Edvardsen
Frugt til ungd.:
Oskar og Emma

Beskrivelse

Til denne træning er der lidt længere køretid end normalt - men det er køreturen værd!! Det er nemlig helt anderledes fladt ift de terrænner, vi plejer at løbe i - og det er egentligt ganske herligt for en afvekslings skyld ;o)

Derudover har banelægger Rasmus Edvardsen virkelig lagt sig i selen og sørget for at der bliver god mulighed for udfordring for alle....så det er bare med at få løbeskoene og en madpakke smidt i bilen og tage turen derud ;o)

Mødested/Parkering:  På p-plads ved hundeskoven på Ny Ågårdsvej i Hastrup Plantage. Lad os holde et par pladser fri til hundeskovens gæster. Koordinaterne til indkørslen til P-pladsen er 55.94068, 9.21005 og derudover plads til kantparkering på Ny Ågårdvej ØST for P-pladsen.

Mødetid; børn/unge: kl. 17:15 og for voksne: kl. 17:30

Vel mødt!


Mødested

Sted:
Se beskrivelse
Land:
Denmark

Detaljer

Se mødested i beskrivelsen herover.